اخبار پزشکی

کوچک کردن شکم (ابدومینوپلاستی)

ابدومینوپلاستی ( کوچک کردن شکم )

 

ابدومینوپلاستی یا تامی تاک، یک نوع عمل جراحی زیبایی است شکم را فرم میدهد.این جراحی شامل برداشتن پوستهای اضافی وازبین بردن چربی نواحی میانی و پایینی شکم است که شامل جمع کردن عضلات وفاشیای دیواره شکم میباشد.این نوع جراحی معمولا در بیمارانی که بافتهای شکم دراثر بارداری ویا کاهش وزن شل شده اند،انجام میشود.

پروسجرهای ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد وبه حوزه های مختلفی تقسیم میشود.بسته به نوع و وسعت ناحیه، یک جراحی ابدومینوپلاستی کامل بین 1 تا5 ساعت طول میکشد و ابدومینوپلاستی نسبی بین 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد.

 ابدومینوپلاستی نسبی:

دراین روش یک برش کوچک در پوست و چربی ناحیه پایین شکم داده شده وقسمت کوچکی از فاشیای عضله را جدا میکنند،سپس پوست به سمت پایین کشیده شده و اضافه های آن بریده میشود.گاهی اوقات پایه ناحیه شل شده، از عضله جدا شده و به قسمت پایین دیواره شکم رانده میشود.

_گاهی اوقات،قسمتی از فاشیای عضله جدارشکم جمع میشود.

_لیپوساکشن اغلب برای خوش فرم کردن ناحیه انجام میشود.

 ابدومینوپلاستی وسیع:

این جراحی شامل ابدومینوپلاستی کامل بعلاوه لیفت بغل ران میباشد.جراحی شامل ابدومینوپلاستی و رفع کامل چربیهای پهلوها میباشد.

High lateral tension tummy tuck:

این روش یک تکنیک پیشرفته میباشد که 4 الی 4.5 ساعت طول میکشد.در روشهای دیگر فاشیا دریک خط عمودی جمع میشود اما در این روش،ماهیچه ها بصورت افقی جمع میشوند که نتیجه آن شکم صاف با خط کمر بسیار زیبا و چشمگیر خواهد بود.

روش FAB یا floating  abdominoplasty :

در این روش جدید که همچنین مینی ابدومینوپلاستی وسیع نامیده میشود،جمع کردن و شکل دادن به شکم و عضلات دریک برش کوچکتر انجام میشود که این برش در نواحی شل شده شکم نمیباشد.از طریق این برش،پوست اضافه برداشته شده وناحیه شل شده موقتا جدا میشود وعضله در جریان این پروسه شناور می شود .سپس عضله درفاصله بین جناغ سینه تا پوبیس جمع شده ودوباره شکل میگیرد.اگر جراح مایل باشد ،قسمتهای شل شده به اندازه 1 تا 2 سانتیمتر به سمت پایین کشیده شده و سپس جمع میشود.گاهی اوقات لیپوساکشن برای دستیابی به نتیجه بهتر لازم است.

ابدومینوپلاستی سرتاسری یا کمربندی:

یک ابدومینوپلاستی وسیع به همراه لیفت کپل ها و باسن میباشد.برش جراحی دور تا دور کمرمیباشد که به همین خاطر آن را کمربندی یا لیفت بدن مینامند. این روش در بیمارانی که متحمل برنامه های کاهش وزن وسیع هستند، مناسب میباشد.

روش ترکیبی:

در روش ترکیبی،قسمتهای پایین بدن لیفت شده و همزمان با آن جراحیهای دیگر مثل لیپوساکشن وماموپلاستی و لیفت  پستان ها وهیسترکتومی (برداشتن رحم) را انجام داد.


زمان انتشار: (2 سال قبل)