اخبار پزشکی

کوچک کردن سینه بانوان(ماموپلاستی)

 
پروتزگذاری سینه برای بهبود ظاهر و سایز و فرم سینه انجام میشود.خانمها به دلایل زیادی تمایل به پروتزگذاری سینه دارند.بعضی خانمها احساس میکنند سینه شان کوچک است،بعضی ها بعداز دوران بارداری و تغییر فرم سینه ها،تمایل به افزایش حجم سینه ها دارند گاهی نیز برای رفع عدم تقارن سینه ها تمایل به این امر دارند.
پروتزها معمولا پوسته ای سیلیکونی دارند وداخلشان با سالین(محلول نمکی)پرشده است. ویا ازژل سیلیکون پر شده اند .
جراحی کوچک کردن سینه اغلب در زنانی دیده میشود که سینه های بزرگ و سنگینی دارند که باعث ناراحتی های قابل توجهی ازجمله درد گردن،دردکمر،بی حسی وضعف اندامها در اثر وزن سنگین سینه ها دارند.در طی این پروسه،پوست و چربی و بافتهای اضافه برداشته میشوند.بعد از جراحی معمولا شخص قادر به شیردهی نخواهد بودبخصوص در کسانی که قسمتی از هاله سینه برداشته شده اغلب قادر به شیر دهی نمیباشند.بنابراین اگر شیردهی برایتان حائز اهمیت است به این موارد توجه کافی داشته باشید.بعداز جراحی اغلب بیماران از ناراحتی های قبل که در اثر بزرگ و سنگین بودن سینه ها ایجاد شده بود بهبود میابند.
در روند این جراحی ظاهر ،فرم و سایز سینه توسط پروتزهای مخصوص و یا بافتهای قسمتهای دیگر بدن خود بیمار،بازسازی میشود.اگر از پروتز استفاده میشود سایز آن باید متناسب با سایز سینه دیگر انتخاب شود.همانطور که ذکر شد برای بازسازی میتوان از بافتهای بدن بیمار استفاده کرد. در این صورت میتوان از بافتهای پایین شکم و پوست و چربی و عضله کپل ها بهره گرفت.
-در بعضی خانمها،پوست قدرت کافی در برابر وزن و فشار سینه را ندارو و سینه این خانمها افتاده میشود.این شرایطکه افتادگی سینه نامیده میشود درصد پوست نسبت به بافت بیشتر است.برای رفع این مشکل و لیفت سینه ،پوست اضافه برداشته میشود و سینه فرم میگیرد.
.

 

 

 
.

زمان انتشار: (2 سال قبل)